wtorek, 25 listopada 2014

Roladki warzywno - szwarcwaldzkie z parowaru

Niestety cały czas jestem chory, ale w końcu postanowiłem coś ciekawego na obiad uparować :)
Chociaż z powodu bolącego gardła, nadal uważam z przyprawami i ostrych rzeczy nie mogę, ale pozwoliłem sobie na trochę papryki :)


roladki z papryką z parowaru

Głównego składnika, pieczarki, nie widać na zdjęciach, schował się pod szynką szwarcwaldzką :) Ale zapewniam, że jest tam. Danie wyszło spontanicznie, kupiłem kilka warzyw i zastanawiałem się co z nich zrobić i wyszły roladki, nazwałem je warzywno - szwarcwaldzkie :)


roladki z cukinii z parowaru


Składniki :
  • 8 pieczarek
  • 8 plasterków szynki szwarcwaldzkiej
  • mała cukinia
  • 1/2 pęczka szczypiorku
  • 2 łyżki startej mozzarelli
  • mała papryka czerwona  
Przyprawy:
  • pieprz czarny
  • łyżka oliwy z oliwek


roladki z szynki szwarcwaldzkiej z parowaru


Pieczarki myjemy i o ile nie są idealnie białe obieramy daszek i odrywamy im nóżki :)
Myjemy cukinię i kroimy na 8 cienkich plasterków.
Na talerz kładziemy plaster cukinii, na niego plasterek szynki szwarcwaldzkiej. Na środek układamy pieczarkę i do daszka wsypujemy trochę startej mozzarelli. Zawijamy roladkę i przewiązujemy w 2 stronę niż zawijaliśmy szczypiorkiem. Wszystko spinamy na środku wykałaczką.


roladki z pieczarkami z parowaru


Paprykę myjemy, wydrążamy środek i kroimy na małe kawałki. Robimy z folii aluminiowej 3 tacki, tę dla papryki z dwoma dłuższymi bokami, żeby można było ją łatwo i szybko wyjąć.
Na 1 poziomie układamy tackę z 4 roladkami, na 2 również tak samo. Na 3 poziomie układamy tackę z papryką. Należy pamiętać, żeby tacki nie były za duże, żeby chociaż część otworów była nieosłonięta folią. Włączamy parowar na 10 minut.


Roladki warzywno - szwarcwaldzkie z parowaru

Po tym ja usłyszymy dzwoneczek sygnalizujący, że 10 minut w końcu minęło, wyciągamy tackę z papryką, wrzucamy kawałki do miseczki, dodajemy łyżkę oliwy z oliwek i pieprz czarny i wszystko mieszamy.


warzywa z parowaru

 
Następnie wszystko nakładamy na talerz :)  Naprawdę super smakuje i ładnie się do tego wszystko prezentuje. Wszystkich bardzo zachęcam, do dodania zdjęcia dań inspirowanych przepisem.


rolada z parowaru


Jak zawsze czekam na wasze komentarze i uwagi. Jeżeli wypróbujesz przepis, z chęcią się dowiem czy Ci smakowało i jak się udało.

Pozdrawiam i smacznego.
Adam
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne przepisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...