sobota, 4 lipca 2015

Warsztaty Słodko, ale zdrowo z Lidlem

Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach z Lidlem :) Poprzednie, jak pewnie pamiętacie, to Hellada na talerzu z Pascalem Brodnickim. Tym razem warsztaty prowadził Mistrz Polski Cukierników i specjalista od słodkości w Kuchni Lidla - Paweł Małecki. Także warsztaty zapowiadały się słodko :) Odbyły się w studio CookUp, pod tytułem: "Słodko, ale zdrowo". Czyli tak jak lubię najbardziej :) 

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Z Mistrzem Pawłem miałem okazję zamienić kilka słów, podczas lutowych Targów Expo Sweet, mimo krótkiej rozmowy, już wtedy wydał mi się bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem. Te warsztaty tylko to potwierdziły. Pozytywny i wiecznie uśmiechnięty człowiek, a do tego profesjonalista i Mistrz w swojej słodkiej dziedzinie.

warsztaty kulinarne w CookUp z Lidl Polska


Po wejściu do studia, Paweł przywitał się ze mną i po chwili miałem już autograf na swojej książce "Cukiernia Lidla" :) Takiej okazji nie mogłem zmarnować i oczywiście książkę ze sobą na warsztaty wziąłem :) W oczy rzucał się słodki stół :) Jako, że byłem jednym z pierwszych uczestników jakoś się powstrzymałem ;), żeby inni też zobaczyli jak ten stół jest pięknie i smacznie zastawiony.

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Menu było bardzo ciekawe i już się nie mogłem doczekać, aż wszyscy dojadą i zaczniemy robić te słodkości, a przede wszystkim później je jeść ;)

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

studio cookup

Warsztaty zaczęły się od krótkiego wprowadzenia, a po chwili wszyscy byliśmy przy stanowisku Pawła i obserwowaliśmy jak robi Tartę szpinakowo - truskawkową.

warsztaty dla blogerów kulinarnych


jak się dostać na warsztaty kulinarne Lidla
Paweł Małecki Mistrz Polski Cukierników

warsztaty dla blogerów kulinarnych

Paweł Małecki Kuchnia Lidla

 Po pokazie Mistrza przyszła kolej na nas i przygotowanie tarty w grupach :)

warsztaty kulinarne Lidla

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Czasami trzeba było użyć, kilku rodzajów łopatek kuchennych naraz ;) 

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Po skończeniu pierwszej pozycji, poszliśmy kolejny raz do stanowiska Pawła obserwować jak robi kruche ciasto z morelami i orzechami nerkowca.

Paweł Małecki Cukiernia Lidla

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Następnie oczywiście zrobiliśmy je w grupach, a Paweł pomagał udzielając wskazówek i rad.

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,
 
kuchnia Lidla , cukiernia Lidla przepisy

Kolejnym punktem w menu był koktajl arbuzowo - melonowy :)

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Robiłem się coraz bardziej głodny, bo przygotowywaliśmy  tylko, a nic jeszcze z tych słodkości nie jedliśmy :) Do tego spoglądałem nerwowo na zegarek, bo za chwilę zaczynały się w drugim końcu Warszawy, warsztaty kuchni włoskiej, z okazji urodzin Akademii Kulinarnej Whirlpool, na które wejściówkę wygrałem w konkursie.
Miałem na nie już chwilę wcześniej wyjechać, ale nie chciałem jechać nie jedząc tych pysznych słodkości :)
W końcu zapadła decyzja, że nie robimy już placka z owocami i mogliśmy się zająć delektowaniem smakami tarty i kruchego ciasta :)

kuchnia Lidla , cukiernia Lidla ,

Spróbowałem tych, które robił Mistrz Paweł i były po prostu rewelacyjne.
Po kawałku naszego, przygotowywanego przez moją grupę wziąłem na wynos i zawiozłem następnego dnia mamie :)
Niestety nie miałem czasu, żeby dłużej posiedzieć przy stole i porozmawiać z innymi, musiałem pędzić na kolejne warsztaty :), na które się prawie godzinę spóźniłem :) Ale o nich będzie w kolejnej relacji :)
Bardzo się cieszę, że poznałem wiele nowych osób oraz oczywiście Mistrza Pawła. To była wielka przyjemność móc obserwować go przy pracy i słuchać jego wskazówek.

Parowar Faceta i Paweł Małecki

Jak zwykle ze wszystkimi nie udało mi się poznać i porozmawiać, ale mam nadzieję, że będą kolejne okazje :) Dopiero następnego dnia, po zdjęciach na FB uświadomiłem sobie, że były niektóre blogerki, których blogi często odwiedzam, a niestety, bardziej znam ich dania, niż twarze :) Ale okazji do poznania nie będzie na pewno brakować :)

Warsztaty były jak zwykle udane i zdobyłem bardzo dużo nowej wiedzy. Przy wyjściu dostałem dyplom, trochę słodkości od Lidla i książkę Pawła "Cukiernia Lidla". Kiedy Paweł zapytał mnie dla kogo podpisać... pomyślałem o Was :) Wiem, że dużo jest osób, którym nie udało się jej zdobyć :) Także, jeżeli ktoś chce posiadać ją z autografem Mistrza, zapraszam na słodki KONKURS.

Dziękuję Lidl Polska za możliwość udziału w słodkich warsztatach i świetnej organizacji wydarzenia, Pawłowi za przekazaną wiedzę i wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę i klimat, który wszyscy razem stworzyli. Miło było Was poznać i wspólnie spędzić czas, przy przyrządzaniu słodkich dań :)

Zdjęcia autorstwa Lidl Polska, za które bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich uczestników jak i czytelników :)
Adam   

1 komentarz:

  1. Takie warsztaty to smacznie i kształcąco spędzony czas!
    Super relacja!

    OdpowiedzUsuń

Podobne przepisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...