piątek, 18 września 2015

Warsztaty Przetwory tradycyjnie zakręcone z Lidlem

Pod koniec sierpnia miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach z Lidlem :) I po raz kolejny miałem zaszczyt uczyć się od Mistrza Pawła Małeckiego. Poprzednie warsztaty z Pawłem to Słodko, ale zdrowo, były świetne. Także z wielką radością udałem się również na te, żeby jak najwięcej nauczyć się od Mistrza i spędzić bardzo miło czas, wśród znajomych, jak i nowo poznanych osób :) Tym razem robiliśmy kilka przetworów na szybko :) Warsztaty odbyły się w studio CookUp, pod tytułem: "Przetwory tradycyjnie zakręcone".

W Ryneczku Lidla czekało na nas masę świeżych i smacznych owoców do przerobienia na jeszcze smaczniejsze przetwory :D 

spiżarnia lidla , przetwory Pawła Małeckiego

Warsztatowe menu wyglądało następująco :
  • Gruszki w syropie 
  • Jabłka karmelizowane 
  • Powidła śliwkowe 
  • Konfitura truskawkowa z czekoladą mleczną 
  • Mus jabłkowy z brzoskwiniami

warsztaty w cook up w Warszawie

Po krótkim wprowadzeniu, mogliśmy podziwiać Mistrza przy pracy :) Najpierw Paweł robił prezentację u siebie przy stole. Tak jak poprzednio dużo opowiadał i doradzał, super się go słucha i świetnie potrafi prowadzić takie wydarzenia.
Nie dziwię się, że jako trener wychował wielu Mistrzów Polski Cukierników i zwycięzców w wielu różnych konkursach, bo umie bardzo ciekawie opowiadać i z wielką przyjemnością się go słucha.


Lidl warsztaty dla blogerów

Lidl Polska i Paweł Małecki

mus jabłkowy z brzoskwiniami

Po każdym przepisie, podzieleni na grupy, robiliśmy wszystko przy swoich stanowiskach :) W między czasie wracaliśmy do Pawła i pokazywał nam kolejne kroki, albo jak zrobić kolejne przetwory.


warsztaty z lidlem w Warszawie


gotowanie z lidlem

Charlize-mystery

Parowar Faceta gotuje w kuchni lidla

gotowanie blogerów w kuchni lidla

Trochę gorąco było, przy gotujących się naraz kilku garnkach obok, ale sympatyczna atmosfera i miłe towarzystwo rekompensowały wszystko :) Każde warsztaty, to świetna okazja do spotkania i porozmawiania ze znajomymi blogerkami i blogerami :) A także do poznania kolejnych osób, które mają taką samą pasję :)

blogerzy gotują

kuchnia lidla adam olender

Kiedy skończyliśmy przetwarzać wszystkie owoce na pyszne przetwory, Paweł poczęstował nas wcześniej przygotowaną przez siebie drożdżówką. Jedliśmy ją ze zrobioną właśnie konfiturą truskawkową z czekoladą :) 

kuchnia lidla

Przetwory wyszły świetne i mogliśmy wziąć do domu przygotowane na warsztatach słoiczki :)
Najbardziej chyba smakował mi Mus jabłkowy z brzoskwiniami z miodem, sokiem jabłkowym, świeżym imbirem i sokiem z cytryny, ale reszta oczywiście też przepyszna :)

Moje słoiczki wyglądały tak : 

kuchnia lidla cook up

Paweł pokazał nam, że z przetworami można eksperymentować, że nie trzeba trzymać się schematów i utartych przepisów. Np. konfitura śliwkowa z cynamonem i skóra pomarańczową :)  Rewelacja :)

Warsztaty Przetwory tradycyjnie zakręcone z Lidlem

Warsztaty Przetwory tradycyjnie zakręcone z Lidlem

Były to świetnie zorganizowane warsztaty, które na pewno zachęciły mnie osobiście do robienia przetworów i wiele nauczyły. To był naprawdę bardzo udany i świetnie spędzony dzień.

Warsztaty Przetwory tradycyjnie zakręcone z Lidlem

Adam Olender i Paweł Małecki

Przed wyjściem każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach i książkę Pawła "Cukiernia Lidla". Poprzednia, która dostałem poszła jak pamiętacie na Konkurs dla Was i dużo osób było na nią chętnych. Tym razem książka wraz z dedykacją trafi do mojej kochanej bliźniaczki, która uwielbia piec i gotować :) I jest w tym 100 razy lepsza ode mnie :D Może kiedyś zdecyduję się na bloga, to zobaczycie jakie cuda tworzy :)

Dziękuję Lidl Polska za możliwość udziału w warsztatach i świetnej organizacji wydarzenia, Pawłowi za dużo nowej wiedzy i świetnego prowadzenia warsztatów, a wszystkim uczestnikom za wspólne gotowanie. Miło było Was poznać i wspólnie spędzić czas, przy przyrządzaniu przepysznych przetworów :)
 
Po przepisy na przetwory Pawła Małeckiego zapraszam Was do Spiżarni Lidla.

Zdjęcia autorstwa Lidl Polska i Staszka z Kuchenne Wariacje, za które bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich uczestników jak i czytelników :)
Adam   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne przepisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...