środa, 15 czerwca 2016

Kasza bulgur z owocami

Wziąłem się za nowe przepisy na całego :) I zaległe wrzucam na bloga i codziennie nowe gotuje :) Mam nadzieje, że taki stan potrwa jak najdłużej, a najlepiej żeby było już tak zawsze.
Dziś bardzo prosty, szybki pomysł na śniadanie lub deser :) Kasza bulgur na parze z owocami.
Ostatnio kilka razy w swoich przepisach używałem tej kaszy i chyba staje się moją ulubioną :)

Mam ogólnie problem ze śniadaniami, wolę dłużej pospać niż je robić, a jak już mam czas rano, to pierwszeństwo ma duża kawa :) Jakoś nie czuje głodu od rana, wiem, że to niezdrowe, ale naprawdę ciężko mi się rano zmusić do jedzenia, nawet w weekend jak się nigdzie nie śpieszę.
Także sposobem na to jest przygotowywania śniadań wieczorem i branie do pracy. Muszę zacząć tak regularnie robić, bo mimo, że jem zdrowo, to cały czas mam trochę kilogramów za dużo, głównie przez nieregularne jedzenie i spożywanie największych posiłków głównie wieczorami.


jak zrobić kaszę na parze

 Składniki : 
  • 50g kaszy bulgur 
  • kilka truskawek
  • kilka pestek granatu 
  • kiwi 
  • kilka borówek amerykańskich 
  • sok z 1/4 grejpfruta 

kasza z owoami na śniadanie

Do pojemnika do gotowania ryżu wsypujemy kasze bulgur, zalewamy wrzątkiem zarówno kaszę, jak i pojemnik na wodę w urządzeniu do gotowania na parze i włączamy na 13 minut.

W tym czasie myjemy owoce, truskawki kroimy na ćwiartki, kiwi obieramy i kroimy w plasterki. Pestki granatu wyjmujemy z całego owocu, a borówki tylko myjemy.

Po wyłączeniu się parowaru łączymy kasze z owocami i zalewamy sokiem z grejpfruta, po czym wkładamy danie na minimum 2 godziny do lodówki.

zdrowy deser z truskawka, borówka, kiwi, granat

Czekam na Wasze komentarze i uwagi.

Pozdrawiam i Smacznego

Adam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobne przepisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...